Jak się żyje na Majorce?

Wybór innego miejsca do zamieszkania szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżamy zagranicę to może być ogromne wyzwanie. Warto najpierw oczywiście sprawdzić rachunki, które płaciliśmy i porównać wydatki z tymi, które będą czekały nas w nowej lokalizacji. Duże znaczenie będą miały również nasze preferencje językowe i zamiłowanie do turystyki. Niezależnie od naszych potrzeb u każdego w głowie funkcjonują tak zwane kalki i powiedzenia jak „raj na ziemi”. Czy tak właśnie może wyglądać życie na majorce?

Przenieśmy się do raju

Taka przeprowadzka to oczywiście całkiem nowy etap w naszym życiu. Nie zawsze też będziemy wiedzieli, czego się spodziewać, ale są sposoby na to, by przynajmniej w jakimś minimalnym zakresie przygotować się na taką zmianę egzystencjalną. Jest na szczęście cała masa poradników oraz blogów, a także forów internetowych, z których będziemy mogli się dowiedzieć jak od strony prawnej wygląda całkiem nowa egzystencja na Majorce lub czy ilość słońca jest rzeczywiście taka jak powszechnie się mówi. Okazuje się, że żyjąc na majorce można być rzeczywiście zadowolonym i to codziennie. W przestrzeni wirtualnej jest cała masa wpisów, które opowiadają nam o nieustannym w relaksie nawet wtedy, gdy pracujemy na miejscu. Lazurowa woda i piaszczyste plaże to rzeczywiście może być ogromny kontrast do obrazów, które znamy z zatłoczonych miast. Okazuje się, że wyjeżdżając na Majorkę na wypoczynek i nieustanny przypływ endorfin możemy liczyć właściwie każdego dnia. Na dobrą sprawę wystarczy przecież tylko pozamykać wszystkie ważne sprawy w kraju i zdecydować się na przeprowadzkę.

Miejsce dla lubiących „luz”

Okazuje się, że w praktyce przyjemne życie na majorce wcale nie musi być jakąś mrzonką i tylko hasłem reklamowym proponowanym przez biura turystyczne. Ta wyspa ma nam tak dużo do zaproponowania, że Zawsze będziemy mieli coś do zrobienia i zawsze znajdziemy kolejne urokliwe miejsce. Dostępnych jest całe mnóstwo restauracji i knajp zlokalizowanych przy plaży, gdzie będziemy mogli degustować smaczne drinki i potrawy. Bardzo ważną kwestią są oczywiście także stosunki międzyludzkie na tej wyspie. Okazuje się, że cała masa mieszkańców to również osoby przyjezdne, które szukają oczywiście towarzystwa. Szybko będziemy mogli zapoznać nowe osoby i przyjaciół. Żyje tu po prostu cała masa pomocnych i fantastycznych osób, z którymi będziemy się czuli bardzo komfortowo. Wynika to też z ogólnego poczucia społecznego, aby czuć się po prostu komfortowo. Automatycznie, więc też w nas samych przyjazność do innych ludzi także będzie się budzić. Takie kontakty gwarantują nam również wspólne wyprawy i podróże po wyspie.

Obowiązki egzystencjalne na Majorce

Oczywiście musimy pamiętać także o tym, że będziemy mieli do zrealizowania pewne obowiązki nawet czysto formalne. Aby prowadzić udane życie na Majorce trzeba przecież np. na miejscu zarejestrować swoją firmę, wykupić ubezpieczenie, albo sformalizować wszystkie sprawy związane z domem lub mieszkaniem. Przed wyjazdem warto, więc skompletować przetłumaczyć wszystkie dokumenty, a na miejscu warto być w kontakcie z tłumaczem i lokalnymi władzami. Kolejną sprawą będzie zadbanie o edukację naszych dzieci gdy wyjeżdżamy całą rodziną. Każdy, kto wyjechał do Majorki potwierdza że zmiana środowiska edukacyjnego nie była najmniejszym problemem. W przypadku dzieci, które wcale nie mówmy po hiszpańsku można było zauważyć natychmiastową adaptację. Są tu przyjazne szkoły i przedszkola, ale jest także możliwość wynajęcia prywatnej opiekunki. W tej sferze także nie będziemy mieli problemów.