Komfortowe słuchawki na długie posiedzenia

Słuchawki usb muszą spełniać kilka podstawowych wymogów, by być idealne zarówno do pracy i rozrywki. Muszą być wygodne, solidne i zapewniać zadowalającą jakość dźwięku. Niestety, słuchawki z mikrofonem w dobrej jakości muszą kosztować więcej, niż ogólnodostępne modele, które są zamawiane hurtowo do call centre czy szkół. Oczywiście, inną jakość będą miały słuchawki do pracy w biurze i inną takie, które wybieramy pod gry czy muzykę. W poniższym artykule propozycje dla gamerów i osób, które potrzebują czegoś więcej, niż słuchawki do telefonu stacjonarnego czy słuchawki do biura.

Sennheiser G4Me One

Pierwsza propozycja to prawdziwy rarytas dla wprawionych graczy, ponieważ robi wrażenie pod względem jakości i ceny. Słuchawki Sennheiser G4Me One kosztują ponad sześćset złotych. Są to słuchawki nagłowne, przewodowe z kablem 3 metrowym, dedykowane dla komputerów stacjonarnych (także dla laptopów). Nauszniki wykonano z weluru, więc są miękkie i komfortowe. Użytkownik ma możliwość regulacji rozstawu, by lepiej dopasować układ słuchawek do głowy. Te słuchawki z mikrofonem usb odznaczają się impedancją 50 Ohm oraz pasmem przenoszenia 15-28 000 Hz i czułością 116 dB. Są to, zatem czułe słuchawki o dużych możliwościach. Solidnie wykonane i eleganckie w dodatku. Świetnie podkreślają scenę, bas i dźwięk przestrzenny. Wbudowany mikrofon ma funkcję redukcji szumów i daje możliwość ustawienia położenia. Dodatkowo, można go wyłączyć przez podniesienie ku górze.

Razer Nari

To słuchawki do pc z wyższej półki cenowej, których ceny oscylują między 520-600 zł. Słuchawki mają solidną konstrukcję i są wytrzymałe, dzięki wzmocnieniu konstrukcji aluminium oraz zastosowaniu elementów chłodzących wewnątrz. Są komfortowe i doskonale dopasowują się do uszu. Mają kompozycję zamkniętą, a średnica membrany wynosi 50 mm. Są dość czułe – 107dB, a impedancja wynosi 32 Ohm. Korzystają z technologii Intelligent Digital Signal oraz THX Spatial Audio, co podkreśla jakość dźwięku oraz dźwięk przestrzenny. Dodatkowo inteligentny system sprawia, że dźwięk wibruje odpowiednio do efektów. Pasmo przenoszenia waha się tutaj między 20-20 000Hz, a w przypadku mikrofonu 100 – 6500 Hz. Czułość jednokierunkowego mikrofonu to około 42 dB. Model korzysta z wejścia minijack 3,5 mm, więc można go podłączyć do komputera czy konsoli PlayStation 4. Słuchawki na usb Razera mają także możliwość łączenia bezprzewodowego na odległość 12 m. Czas działania bezprzewodowo to około 14 godzin. To ciekawy model, który dodatkowo ma składane nauszniki.

Słuchawki z mikrofonem w takich cenach, jak zaprezentowane raczej nie są dedykowane dla biur, a do użytku domowego lub do miejsc związanych z profesjonalnym sprzętem, jak studia muzyczne czy gamerskie. Wszędzie tam, gdzie stawia się na wysoką jakość wykonania i dźwięku. Warto zaznaczyć, iż są to słuchawki z wyższej półki wśród tych o średniej jakości, a z przeciętnej półki jeżeli chodzi o sprzęt prawdziwie profesjonalny.