Leasing kontra wynajem długoterminowy

Jeżeli chodzi o sposoby pozyskiwania pieniędzy na zakup samochodów firmowych, to leasing zdecydowanie przoduje. To jedna z najpopularniejszych form zakupu pojazdów firmowych zarówno aut osobowych, van, jak i dostawczych. Możliwości jest nieskończenie wiele, wybór aut jest duży, co więcej firm leasingowych przybywa, jak grzybów po deszczu. Jest też alternatywa dla leasingu – wynajem długoterminowy, który z roku na rok zyskuje na popularności.Jakie rozwiązanie będzie lepszą opcją?

Leasing 

Decydując się na leasing samochodu przeważnie można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób uzyskać środki na zakup aut firmowych, jednocześnie nie inwestując wszystkich swoich oszczędności. Leasing to zdecydowanie dużo lepsza opcja, niż kredyt, poza tym łatwiej można go uzyskać, co jest dużą zaletą. To nie lada gratka dla świeżo upieczonych przedsiębiorców, którzy dopiero rozwijają swój biznes i po prostu nie stać ich na zakup pojazdów do firmy. Podsumowując główne zalety leasingu to łatwość jego otrzymania, raty leasingowe, które można zaliczyć do kosztów prowadzenia firmy, a także możliwość wykupienia auta po zakończeniu umowy w atrakcyjnej cenie. Niestety takie rozwiązanie nie jest oczywiście wolne od wad, o czym napiszemy poniżej.

Do głównych wad leasingu na pewno można zaliczyć to, że będziemy musieli na własną rękę serwisować auto, wymieniać w nim części czy pokryć koszty jego uszkodzenia czy naprawy usterki. Jeśli z jakichś przyczyn samochód stracimy, to niestety nadaj umowa leasingowa będzie obwiązywać i będziemy zobowiązani do spłacenia rat do końca. Jest też ryzyko, że nie zdołamy wywiązać się z obowiązku płacenia rat i leasingodawca odbierze nam pojazd. 

Wynajem długoterminowy

Dla kogo wynajem długoterminowy będzie dobrym rozwiązaniem? Dla przedsiębiorców, którzy lubią wygodę, cenią nowoczesne rozwiązania i nie chcą zaprzątać sobie głowy takimi rzeczami, jak serwisowanie czy naprawa samochodów. W tym wypadku te obowiązki leżą po stronie wypożyczalni, co jest dużym odciążeniem. Jeśli auto zostanie uszkodzone, skradzione albo będzie brało udział w kolizji, wówczas możemy liczyć na samochód zastępczy. Wynajem długoterminowy może okazać się rozwiązaniem tańszym, niż leasing i warto zdecydować się na taką opcję, jeśli nie mamy w planach wykupować później danego pojazdu. 

Jaki samochód wybrać? Na to pytanie w zasadzie trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź, ponieważ każdy ma nieco inne potrzeby i gust. Toyota wynajem długoterminowy może okazać się dobrym rozwiązaniem. Na polskich drogach można spotkać bardzo dużo samochodów tej marki, co świadczy o tym, że są dobre jakościowo, bezawaryjne. Im bardziej popularniejszy samochód, tym większa szansą, że bez problemu dostaniemy części zamienne, poza tym zainteresowanie wybrany modelem to znak, że auto naprawdę jest godne zainteresowania. Wybór toyoty na wynajem długoterminowy to świetna opcja i na pewno warto zastanowić się nad takimi pojazdami. Wśród cieszących się równie dużą popularnością aut znajdziemy także renaulty, dacie, volkswageny oraz audi. To czy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy toyoty czy innego auta, powinno zależeć od potrzeb firmy oraz tego, czy auto będzie użytkowane także prywatnie.