Masz problemy z erekcją? Zgłoś się do lekarza!

Wielu mężczyzn wstydzi się mówić o swoich problemach z erekcją i decyduje się na leczenie na własną rękę. Niekiedy jednak suplementy diety to za mało, aby można było poprawić swoją sprawność seksualną, lepszy rozwiązaniem w niektórych przypadkach będą leki na potencje na receptę. Ważne jest dobre rozpoznanie, gdyż od tego zależy czy leczenie będzie skuteczne. Poza tym warto zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy zaburzenia erekcji mogą być objawem wielu poważniejszych chorób np. nadciśnienia, chorób serca, arytmii, cukrzycy czy zaburzeń hormonalnych.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Zaburzenia erekcji są dość powszechne choć niewielu mężczyzn przyznaje się do tego, że od czasu do czasu ma problemy w łóżku. Większość Panów choć raz w życiu doświadczyło niedyspozycji seksualnej i jest to całkiem normalna sytuacja. Podłoże takich problemów może być różne, erekcja i problemy z nią bardzo dużo mówią o tym, w jakiej kondycji jest mężczyzna. Nie ulega wątpliwości, że coraz więcej mężczyzn uskarża się na takie dysfunkcje seksualne, może to wynikać z szybkiego trybu życia, stresu i przemęczenia. Niestety na sprawność seksualną nie wpływa dobrze także obecnie wszędzie niezdrowe, przetworzone jedzenie, a także siedzący tryb życia. Niekiedy wystarczy zmiana nawyków na zdrowsze, wówczas można zaobserwować poprawę sytuacji w sypialni, Chociaż zaburzenia erekcji i impotencja to dolegliwości, które kojarzą się przede wszystkim z facetami po 50 roku życia, tak naprawdę nie ma reguły. Szacuje się, że problemy z erekcją mają coraz młodsi mężczyźni. Niekiedy takie zaburzenia są objawem poważnych chorób serca, dlatego najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Winy można upatrywać także w czynnikach psychologicznych na przykład złych doświadczeniach mężczyzny z kobietami, urazach psychicznych, zawodach miłosnych, obawie przed tym, że partnerka nie będzie usatysfakcjonowana. Erekcja to dość skomplikowanych proces – aby mężczyzna mógł osiągnąć sprawność muszą dobrze współpracować ze sobą aż trzy układy – nerwowy, krążenia i hormonalny.

Leczenie zaburzeń erekcji    

Zaburzenia erekcji oraz impotencja dają się leczyć, dlatego warto zgłosić się do lekarza, jeśli w dalszym ciągu chcemy korzystać z życia i być aktywnymi seksualnie. W większości przypadków wystarczająca jest odpowiednia kuracja lekami na potencję. Przed wyborem terapii oczywiście niezbędne jest to, aby prawidłowo rozpoznać przyczyny problemów, wystarczy wnikliwy wywiad medyczny, lekarz zleci też serię badań tj. morfologię, USG prostaty, oznaczenie poziomu cukru, prolaktyny, testosteronu i cholesterolu, USG prostaty, dopplersonografię. W leczeniu impotencji i zaburzeń erekcji w pierwszej kolejności stosuje się farmakologię. Odpowiednie tabletki na potencję zazwyczaj okazują się skuteczne i przynoszą dobre rezultaty.