Protetyka stomatologiczna w Warszawie, jako doskonałe rozwiązanie w wypadku ubytków zębowych!

Mając na uwadze specyfikę protetyki stomatologicznej, bardzo często jest ona porównywana do rehabilitacji. Jej główne zadanie, to rekonstrukcją ubytku zębowego, ponieważ każdy pojedynczy brak, może skutkować poważnym obniżeniem kondycji szczęki człowieka. Dodatkowo, pamiętajmy o tym, że nie tylko starsi mogą nie posiadać kompletnego uzębienia, gdyż boryka się z tym też liczne grono młodych ludzi. Nim wybierzemy się jednak do specjalisty, warto w tym temacie dowiedzieć się trochę więcej.

Do czego może doprowadzić jeden brak w uzębieniu?

Kiedy to już nieuniknione i wiemy, że potrzebna będzie nam protetyka stomatologiczna Warszawa na pewno okaże się świetnym rozwiązaniem, aby to właśnie tam rozejrzeć się za dobrym gabinetem i specjalista. Skorzystać z tej opcji powinien każdy, kto posiada jakiekolwiek ubytki zębowe. Już tylko jeden brak sprawia, że leczenie staje się wręcz koniecznością. Jeśli tego nie dopilnujemy, ryzykujemy pojawienie się rozrostu języka, przeciążenia pozostałych zębów, objawu Godona, czy też zaniku kości wyrostka zębodołowego. Cenioną metodą jest także wszczepienie tytanowego implantu zębowego. Dzięki temu, skutecznie uda się nam zastąpić nasz naturalny korzeń zębowy.

Jak protetyka będzie mogła nam pomóc?

Często jest tak, że usunięcia zęba to jedyna opcja, gdyż ten może być chory i nie nadawać się do leczenia. Dodatkowo, nie można wówczas zwlekać z leczeniem. To bardzo poważna sytuacja, natomiast korzystając z implantologii lub też protetyki, będziemy mogli temu zaradzić. Dla stomatologa to znak, aby posłużyć się konkretnym protetycznym uzupełnieniem, które przybierze stałą bądź ruchomą formę. Różnice w poszczególnych uzupełnieniach, dostrzeżemy szczególnie w tym, jak utrzymują się one w jamie ustnej.

Jakie wyróżniamy typy uzupełnień protetycznych…

Przy użyciu wkładu koronowo-korzeniowego, możliwa jest odbudowa wyjątkowo zniszczonych zębów. Wkład ten bywa uniwersalny, produkowany masowo, natomiast może być to też produkt przygotowany przez stomatologa indywidualnie, opierając się od miarę zdjętą z pacjenta. Koronowy wkład, to odpowiednie rozwiązanie podczas odbudowy korony górnej zęba bocznego, a produkuje się go z porcelany, jednak czasami wykorzystuje się też kompozyt oraz szlachetne metale.

Dla wypełnienia luk dobrze nadają się też mosty, chociaż pacjent musi posiadać sąsiadujące zęby, aby możliwe było ich użycie. Mają one stanowić swego rodzaju poprę dla mostów, a dokładnie to być zaczepami, które sprawią, że konstrukcja będzie solidna i trwała.

Małe, odpowiednio grube płytki zwane są licówkami. Mocuje się one bezpośrednio na powierzchni zniszczonego zęba, co pozwala na skuteczną odbudowę jego struktury. Istotne, by licówki były zawsze dobierane indywidualnie, dlatego zwykle wymaga się przeprowadzenia badania zgryzu.

Nie mniej popularne okazują się być znane wszystkim implanty zębów, opierające się na wszczepach śródkostnych. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na najwyższym poziomie estetyki swojego uzębienia. Warto mięć jednak na uwadze to, że implantacja z pewnością okaże się droższa niżeli protetyka, dlatego musimy zastanowić się, jaki budżet możemy przeznaczyć na ten cel. Implanty są zbudowane z trzech głównych elementów, jest to korona, łącznik i korzeń. W odróżnieniu od protetyki, zabieg jest znacznie bardziej skomplikowany, a co za tym idzie – trwa o wiele dłużej i zwykle okazuje się kosztowniejszy.