Serial online – z lektorem, czy z napisami?

Wśród fanów seriali, zarówno tych wyświetlanych w telewizji, jak i tych dostępnych w sieci, znajdą się dwie grupy osób – ci, którzy nie wyobrażają sobie oglądania danego serialu z lektorem, lecz stawiają na oryginalne głosy aktorów uzupełnione napisami oraz ci, którzy z kolei nie wyobrażają sobie oglądania danego serialu z napisami, uważając, że odbierają one całą przyjemność z jego oglądania. Z którą grupą mógłbyś się utożsamić?

Plusy i minusy seriali online z lektorem i z napisami

„Seriale online pl” – to niewątpliwie jedna z bardzo często wyszukiwanych fraz w Google, czy innych wyszukiwarkach internetowych. Szukając takich seriali, trafiamy na strony takie jak https://govod.tv/, które oferują nam seriale po polsku w dwóch odmianach – z lektorem albo z napisami. Zaglądamy na takie strony szczególnie, kiedy dany serial, który chcemy obejrzeć nie jest dostępny w telewizji i raczej nie ma widoków na jego wyświetlanie. Może to być produkcja sprzed lat, którą kiedyś widzieliśmy w telewizji, a teraz chcemy do niej wrócić, gdyż pozostawiła w naszym umyśle dobre wspomnienia. Tego typu seriale online pl są najczęściej dostępne w wersji z lektorem, gdyż minęło sporo lat od ich projekcji. Zresztą, w zasadzie wszystkie seriale, które wcześniej były wyświetlane w telewizji są dostępne właśnie w wersji z lektorem. Inaczej sprawa wygląda jeśli chodzi o mniej popularne seriale. Tego typu produkcje rzadko kiedy są puszczane w telewizji, stąd też rzadko znajdzie się ktoś kto chciałby podłożyć pod nie głos jako lektor, a jeśli nawet taki się znajdzie, to jakość wykonania z reguły pozostawia wiele do życzenia. W takich przypadkach bardziej popularną wersją seriali online pl jest wersja z napisami. Wiele osób rezygnuje z oglądania takiego serialu, gdyż napisy bardzo ich rozpraszają i nie pozwalają skupić się na samym obrazie, inni jednak bardzo cenią sobie takie rozwiązanie i zdecydowanie wolą wybrać serial z napisami, niż z lektorem. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. W zależności od wybranego rozwiązania, będzie się ono różnić łatwością odbioru, autentycznością (prawdziwe głosy aktorów), a co za tym idzie, wrażeniami jakie po sobie pozostawi.

Niezależnie jednak na którą z wersji seriali online pl się zdecydujemy, każda z nich zaoferuje nam nieco innego rodzaju rozrywkę. Warto jednak pamiętać, że wybierając seriale z napisami, otwierają się przed nami większe możliwości i dostępność większej ilości seriali, których nie znajdziemy w wersji z lektorem, gdyż po prostu nie zostały one w ten sposób przetłumaczone.