Tablica korkowa, czyli narzędzie do poprawy organizacji pracy i czasu!

Nie da się ukryć, że często bierzemy na siebie bardzo dużo obowiązków, a ich natłok powoduje, że ni stąd ni zowąd, ważna sprawa może kompletnie wylecieć nam z głowy. Dopełnienie wszystkiego bywa bardzo problematyczne, szczególnie gdy organizacja czasu jest naszą słabszą stroną. W końcu ważne telefony, spotkania i inne sprawy, same się nie załatwią. Warto korzystać z metod, które będą w stanie nam nieco pomóc. Popularne są kalendarze oraz inne formy pisemne, które umieszczone w jednym miejscu, w zasięgu naszego wzroku, stale przypominają nam o nadchodzących obowiązkach.  

Zarządzanie czasem nie jest najprostszą rzeczą, jaka spotyka nas każdego dnia, gdyż wymaga to pewnej skrupulatności i dobrej organizacji. Dla wsparcia tego procesu, doskonałym narzędziem może okazać się chociażby tablica korkowa. Jeśli ta znajdzie się dodatkowo blisko naszego stanowiska pracy, gdzie zawsze jest widoczna, dostrzeżemy jej długą listę zalet. Korkowa tablica pozwala nam na ciągłe dodawanie nowych notatek, a dokonamy tego przy pomocy klasycznych szpilek, które w miękki korek tablicy wbijają się doskonale.

W jakich sytuacjach tablica korkowa będzie narzędziem przydatnym?

Osoby, które są ekspertami jeżeli chodzi o organizację czasu, zgodnie potwierdzają fakt, że w pełni wykorzystany potencjał tablicy korkowej, realnie przekłada się na funkcjonowanie firmy. Może ona bowiem stanowić świetną powierzchnię do tego, aby umieszczać na niej wszelkie istotne informacje, z punktu widzenia pracownika i kadry zarządzającej. Korkowa tablica będzie mogła przyjąć informacja wszelkiej formy, jeśli tylko te da się zapisać na kartce papieru. Co więcej, to solidniejsze narzędzie od wszystkich innych tablic tego rodzaju. Możemy już pozbyć się klejącej taśmy, która często nas irytuje, gdyż nam wystarczą wyłącznie szpili wielokrotnego użytku.

Świetnym rozwiązaniem będzie z pewnością tablica korkowa dla szkoły. Nauczyciele lub dyrekcja, będzie mogła wykorzystać tę powierzchnię jako doskonałe źródło informacji dla każdego ucznia, a Ci z kolei właśnie na niej w prosty sposób zaprezentują swoje prace plastyczne, bądź też zamieszczą nowy numer gazetki szkolnej. Stanie się ona też miejscem, na wykonanie wyjątkowych pamiątek, gdzie z ułożonych zdjęć powstaną kolaże.

Dostępne modele i rozmiary korkowych tablic – poznaj możliwości!

Z uwagi na nieustannie rosnące potrzeby klientów, oferty sklepów musza za nimi nadążać, a zatem dziś odnajdziemy tablice korkowe w wielu różnych rozmiarach. Będą to zarówno te małe w formacie A5, jak i te kolosalne w wielkości A0. Co więcej, są one wyjątkowo lekkie, dlatego nie będzie problemy, aby tablica zawisła na ścianie. Dokonamy bowiem szybkiego montażu, jedynie przy pomocy kołków i haczyków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby korkowa tablica była ustawiona swobodnie na szafce lub biurku, oparta o ścianę. Posiadają one ramki z sosnowego drewna, które bywają również lakierowane, a zatem zachowują swą naturalną fakturę oraz estetykę.